Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home2/r55672scoa/public_html/config.php on line 14

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home2/r55672scoa/public_html/config.php:14) in /home2/r55672scoa/public_html/header.php on line 2
Scoala GimnazialaMihaiEminescuVaslui

twitter facebook rss

Resurse financiare extrabugetare

Asociația Hyperion este o asociație non-profit înființată de cadrele didactice ale școlii cu scopul atragerii de fonduri folosite pentru premierea elevilor cu rezultate foarte bune la concursurile școlare și extrașcolare decontarea transporturilor pentru deplasarea la concursurile interjudețene și naționale, achiziționarea de materiale didactice.

Asociația părinților înființată la inițiativa comitetului de părinți vine în sprijinul elevilor și a cadrelor didactice în procesul de învățământ, în realizarea de activități de voluntariat, în luarea deciziilor privind educația copiilor.